DOĞRU LAMİNAT NASIL SEÇELİR

Tasarım açısından laminat, ahşap veya taş yüzeyinin doğal desenlerini ve kabartmalarını taklit etmede eşit değildir. Laminat seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylüyoruz.

Ürün sınıfı seçimi.
En yaygın hata, aşınma direnci sınıfının yanlış seçilmesidir. Parametre fiyatı Etkiler, Bu nedenle çoğu tasarruf etmek için en ucuz seçeneği alır, büyük bir açıklıklı odalar için uygun olmadığını unutur. Ürün sınıfı, kaplamanın ne kadar dayanıklı, aşınmaya, çizilmeye, neme dayanıklı olduğunu gösterir. Yatak odası, misafir odası, çalışma odası gibi düşük geçişli odalar için, orta geçişli odalar, mutfak, çocuk odası, ofis için 31. sınıf uygundur, daha dayanıklı 32. sınıfı kullanmak daha iyidir. En büyük yükü, oturma odasını, koridoru, koridoru oluşturan odalar için 33. Sınıf ürünlerini seçmek daha iyidir.

Yanlış kalınlık.
Tahtanın kalınlığı, zeminin ne kadar gürültülü olacağını, yani daha ince, daha gürültülü olduğunu etkiler. En ucuz ürünün kalınlığı 6 mm'den başlar, 33. sınıfının kaplamasındaki tahtaların kalınlığı, bir parke tahtası gibi 12 mm'ye ulaşabilir. En iyi seçim, özellikle oda ağır mobilya ve ekipmanlarla donatılmışsa, 10 mm'den daha ince olmayan laminat kullanmak olacaktır. Çünkü daha ince laminat uzun statik yüklere dayanamaz. Kuralların istisnası sıcak bir zemindir, bu durumda ısıyı daha iyi geçirmeleri için daha ince seçenekler seçilir.

Yanlış renk.
Odanın uyumlu görünmesi ve görsel olarak ayrı parçalara ayrılmaması için tüm kaplama malzemeleri aynı renkte ifade edilmelidir. Küçük bir odayı görsel olarak genişletmek istiyorsanız, parlak soğuk tonları kullanın ve çok fazla alan daha rahat hale getirmek istiyorsanız, sıcak bir renk şeması seçin. Seçerken, sadece ustanıza güvenmemenizi öneririz, ancak iç mekanda kullanmayı planladığınız malzemelerin örneklerini aldığınızdan emin olun.

Nem, laminatın ana düşmanıdır, eğer su birleşim yerlerine girerse, tahtalar kolayca emilir ve şişer, laminat kabarır ve yüzeyde soyulma ve ek yerlerinde bırakma başlar. Şimdi üreticiler bu özelliği dikkate alıyor ve mutfak ve hatta banyo gibi odalarda döşenebilecek suya dayanıklı seçenekler sunuyor. Böyle bir deneye karar verirseniz, asıl şey su ve suya dayanıklı laminatı karıştırmamaktır.

Neme dayanıklı, yüksek mukavemetli bir lif levhadır, parafin ve tahtayı sadece bir süre neme maruz kalmadan koruyabilen diğer bileşiklerle işlenir. Bu kaplama, çeşitli kirliliklere ve ıslak temizliğe dayanacak, küf ve küf gelişimini önleyecektir. Ancak suyu hemen yüzeyden silmezseniz, eklemin içine nüfuz eder. Bu laminat sadece mutfaklar için uygundur. Ancak banyo veya balkon için artık iyi değil. Sadece su geçirmez tip su ile doğrudan temas halinde şişmez. Sıcaklık değişimlerinde deforme olmaz ve çok uzun süre yıpranmaz. Su geçirmez zeminin tüm eklemleri ısıtılmış Balmumu ile işlenir, yüzey kaygan değildir ve tozun yerleşmesini önlemek için antistatik özellikler verir. Onun dezavantajı-çok pahalı, stil deneyim ve beceri gerektirir.

Yüksek kaliteli substrat sadece beton yüzeyi daha da düzleştirmekle kalmaz, aynı zamanda gürültü ve ısı yalıtımı sağlar, darbe yükünü hafifletir ve laminatın ömrünü 5 yıla kadar uzatır. Ucuz alt tabakanın başka bir dezavantajı vardır-hoş olmayan bir koku. Elbette zamanla yapacaktır, ancak bu substrat zayıf toksik olabilen veya alerjiye neden olabilecek kimyasalları serbest bırakmayacaktır. Bu nedenle, örneğin mantar veya kozalaklı doğal malzemelerden yapılmış bir alt tabakayı seçmemenizi öneririz.

4-5 mm – çok kalın substratlar, yüzeyin hizalamasını ihmal etmeyin.daha sonra zeminde yürürken, ağır mobilya çıtalarının kurulumu çok esneyecek ve kilitleme bağlantısı üzerinde ek bir yük oluşturacaktır. Zemin gıcırdamaya başlayacak, en kötü durumda kilitler hasar görebilir. Uzmanlar 2 ila 3 mm arasında optimum kalınlığı düşünün.

Bir sonraki yazıda, yeni popülerlik kazanan parke hakkında yazacağız.

 | 0090 553 872 0319