FAYANS DÖŞEME ŞEKİLLERİ

Standart.
En popüler ve basit istifleme şeması standarttır. Tezgah arası hariç yer ve duvarlarda büyük fayanslarla daha iyi görünüm sağlar.

Açılı, çapraz veya baklava dilimi.
Daha ilginç görünüm sağlar, ancak çok fazla kesmek zorunda kalacağınızdan emek yoğunluğunu arttırıyor. Ön biçimlendirme olmadan yapmayın. Bu işaretleme ile fayans tüketimi biraz artar (%10-15).

Tuğla.
Dikdörtgen fayans ile popüler, ama aynı zamanda bir kare ile de kullanılabilir. Düzensiz eklemleri gizlemenize izin verdiği için acemi ustalar için çok uygundur.

Satranç.
Alternatif olarak, siyah ve beyaz gibi zıt renklerde 2 çeşit fayans kullanın. Diyagonal olarak döşene bilir. Çarpık bir zemin etkisi yaratıldığı için, tuğla şeklinde zıt bir karo döşenemez

Dekor.
Yapmak istediğiniz yer veya duvar fayans aralarına farklı renkte bir veya birkaç sıra diğer desenli fayanstan döşenerek yapılır.

Halı.
Geniş ve ferah alanlar için iyi. Odadaki bölgeler farklı bir rengin karesiyle vurgulanır, diğer renklerin yolları yapılır.

Kaleydoskop.
Farklı renkte birden çok tonlarda fayans kullanımı ve konumu nedeniyle ilginç bir etki. Küçük fayanslar en iyisidir. Bu yöntemi seçerken, sanatsal yeteneklerinden emin değilseniz, hazır tasarım koleksiyonlarını kullanmanız önerilir. Kapaktaki illüstrasyon var.

Parke deseni.
Sadece zemin için kullanın. Taklit parke veya doğal taş. Zorunlu biçimlendirme, hesaplamalar, ustanın maksimum doğruluğu gerektirir.

Labirent veya Hasır.
Geniş ve yığılmış olmayan odalarda kullanılır. Karo kare ve dikdörtgen şekiller gerektirir, Kare tam olarak yarım dikdörtgen daha az olmalıdır. Zorunlu ön hesaplamalar, deneyim, beceri ve düzgün usta.

Bir sonraki yazıda, malzemenin maliyetine ek olarak, fayans döşeme çalışmalarının maliyetini artırabileceğini söyleyeceğiz. Merak ettiğiniz konuları yorumlar bölümünde yazarak sorabilirsiniz.

 | 0090 553 872 0319