ALÇPAN TAVAN

Herhangi bir şeklin tavanını hızlı ve güzel bir şekilde yapmanız gerekiyorsa, alçıpan idealdir. Tek seviyeli, çok seviyeli ve kıvrımlı tavanlar vardır. Her üçünün üretim yöntemi aynıdır-alçıpan levhaların bireysel bileşenleri metal çerçeveye sabitlenir. Böyle bir tavan yardımıyla, düzensizlikleri ve kabloları kolayca gizleyebilirsiniz.

Tek seviyeli tavanlar küçük alçak odalar için idealdir.
Çok düzeyli tasarım, aydınlatma, karmaşık geomitri formlarının kullanımı, parlak ekler, renkli diyotlar, küçük aynalar ile alternatif mat elemanları 2-3 seviyeleri nedeniyle lüks görünüyor. Avizenin göze çarpmayan tabanı tavan yapısının içine gizlenebilir.

Kıvrımlı, özel bir beceri, örneğin çiçekler, kelebekler, alçıpan gibi çeşitli şekilleri kesme becerisi gerektirir.

Müşterilerin en yaygın sorularından biri, böyle bir tavanı kurduktan sonra odanın yükseklikte ne kadar kaybedeceği? Düz bir tabana tabi olarak, tavan maksimum 50 mm (30 mm profil, 12 mm alçıpan, kalan kaplama) düşer. Armatürlerin gömülmesi durumunda, yükseklik kaybı artabilir. Yüzeyde yükseklik farklılıkları varsa, en alt noktadan bir sayım yapmanız gerekir.

Nasıl belirlemek için olup olmadığını ekonomik olarak avantajlı kurulum böyle bir tavan yerine geleneksel sıva. 20-30 mm'ye kadar olan yükseklik düşüşlerinde, 20-30 mm'den 50 mm'ye kadar geleneksel sıva maliyeti daha ucuzdur, malzemeler için maliyetler 50 mm ve daha yüksek maliyetlidir.

Bir saat boyunca, işçiler ortalama olarak 1 SQ M GKP'Yİ monte ederler.

İşlerin fiyatına başka ne dahildir? Yardımcı malzemeler-eklemleri, macunu, astarı kapatmak için sızdırmazlık bandı, ayrıca gürültü ve ısı yalıtımı mümkündür.

Tavandaki aydınlatma ürünlerinin bolluğu nedeniyle elektrik tüketimi artmayacak mı? Hayır, çünkü LED'ler uzun ömürlüdür ve düşük elektrik maliyetlerine sahiptir. Spot ışıklar da çok parlak led'lerdir.

Banyoda ve mutfakta GKP yapmak mümkün mü? Evet, özel nem geçirmez alçıpan var.

Alçıpan levhalar arasındaki derzlerin takviye malzemesi (kağıt bant, takviye ağı) ile güçlendirilmesi önerilir, hatta macun karışımına ilişkin talimatlarda üretici bunun gerekli olmadığını yazar. Bu çatlaklara karşı ekstra koruma olacaktır.

• Sonraki, macun kaplama tabakası yüzeyi tamamen kuruduktan sonra yerleştirilir.

• Alçıpan levhalar sadece metal çerçevenin taşıyıcı profillerine sabitlenir, ancak duvarlara değil. Çünkü sıcaklık ve nem dalgalanmaları ile tavan yapısı boyutunu biraz değiştirir. Hareket edebilmek için, duvarlara sıkı sıkıya bağlı olmamalıdır.

• Alçıpan levhaların ekleri demir profil üzerine tam olmalıdır.

• Alçıpan gömme armatürler, bir dimmer (aydınlatma parlaklığını ayarlama yeteneği) içerebileceğinden, tasarımda bir takım avantajlara sahip geleneksel akkor lambaların çalışmasını destekleyebilir. Bununla birlikte, bu tür cihazların yüksekliği 7-8 cm'dir, bu da kurulum sırasında ek olarak tavan seviyesini düşürmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, yüksek güçte Akkor ampuller çok ısınır. Bu yüzden ek güvenlik önlemleri almak zorunda kalabilirsiniz. Alçıpan tavanındaki Fikstür etrafındaki sıcaklık 40 C'yi geçmemelidir.

• Alçıpan levhaları altını destekleyerek yere yatırılmalıdır dik şekilde istiflenen açıpanlar zamanla eğilirler buda montaj esnasında size zor anlar yaşatırlar.

• Alçıpan soğuk mevsimde yerine getirilirse, montajdan önce odada en az bir gün yatmalıdır.

 | 0090 553 872 0319