ASMA KLOZET

Giderek, müşteriler askıya alınmış bir tuvaleti tercih etmeye başladılar. Halka açık yerlerde bile klasik modellerle tanışamazsınız. Bu modellerin yayılmasının sebebinin sadece iç mekandaki tasarımcı modasının değil, aynı zamanda ekonomik faydaların da olduğu ortaya çıkıyor.

Asma klozetler güç, güvenilirlik ve dayanıklılık ile ayırt edilir, bazı modeller 400 kg'lık basınca dayanabilir. Birçok model Yarım su boşaltma mekanizmasına sahip olduğundan su tasarrufu sağlar. Şık bir görünüm, banyo tasarımının çeşitli seçeneklerine iyi uyum sağlar. Borular ve diğer iletişim sistemleri sahte panelin arkasına gizlenir ve odanın görünümünü bozmaz. Ayak ve haznenin olmaması, kasenin altındaki boş alan, banyo veya tuvalette hijyen sağlamaya yardımcı olarak temizliği kolaylaştırır. Asma tuvalet çeşitleri, geleneksel sıhhi tesisatlardan daha küçük bir alanı kaplar ve odayı görsel olarak arttırır. Kurulum genellikle ek bir ses yalıtımı katmanı sağladığı için genellikle daha az gürültü yaparlar.

Bu tekniğin birçok avantajı olmasına rağmen, bazı eksileri unutmamalıyız. Dezavantajları şunlardır:

Göreceli yüksek maliyet. Diğer her şey eşit olduğunda, fiyatlar benzer zemin cihazlarından daha fazladır.

Kurulum zorluğu. Böyle bir sıhhi tesisatın montajı deneyim, özel bilgi gerektirir, bu yüzden uzmanlara ulaşmak daha iyidir. İletişim engellendi. Kurulumu kapatan sahte panel, bazı durumlarda gerekli olan borulara ve armatürlere erişimi engeller. Bu gibi durumlarda, bitirme malzemesini tamamen çıkarmanız, bölmeyi sökmeniz ve ardından hasarlı alanı kapatmanız gerekir.

Fayans ve porselen, beyaz kile dayanan malzemelerdir. İkisi arasındaki fark, porselen yapımında sıkılaştırıcı minerallerin eklenmesidir. Ve kil tabanının kendisi daha yüksek bir kalite derecesine sahiptir. Sonuç olarak, daha düşük bir su emme katsayısına sahip bir malzemenin süper pürüzsüz yoğun yüzeyi elde edilir. Bu nedenle, porselen modelleri daha pahalıdır ve daha güçlü bir yapıya sahip olmak için onları daha ince minyatür yapmak da mümkündür.

 Bununla birlikte, piyasada kanıtlanmış modern üreticiler, yüksek kaliteli modeller, ürünlerin yüzeyini birçok kez özel bir sır ile kaplamaktadır. Fayans sıhhi tesisatının çalışma ömrü ve dayanıklılığı nedeniyle, porselen ürünlerden çok daha düşük değildir. Buna ek olarak, sır nedeniyle, fayansı porselenden gözle ayırt etmek zordur.

 

Bu nedenle, para ve kalite açısından fayanstan kaliteli bir ürün seçmenizi öneririz. Buna ek olarak, ne zaman müşterilere vurgulamak istiyorum Premium sınıf minyatür modeli porselen tuvaleti öneriyoruz.

 

Çok sayıda sır katmanı nedeniyle, porselen klozetlerin görünümünün fayans muadillerinden çok az farklı olduğunu seçerken hatırlamak önemlidir. Sonuç olarak, vicdansız tedarikçiler daha pahalı porselen ürünler yerine fayans modelleri verebilir.

Bu, asılı klozetlerle ilgili makalenin son üçüncü kısmıdır. İlk olarak, klasik zemin modellerine göre farklılıkları ve avantajları hakkında konuştuk, ikincisi cihazların yapıldığı malzemeleri söküp seçim konusunda tavsiyelerde bulunduk. Asılı bir klozetin kurulumunun hızlandırılmış sürecini açıkça gösteriyoruz:
⠀* duvarda belirli bir boyutta bir niş ayrılır
⠀* Ölçümler yapılır
⠀* Montaj yerine soğuk su boruları ve kanalizasyon tesisatı yapılır
⠀* dikey ve yatay hizalamayı dikkate alarak çerçeve kurulumunu gerçekleştiriyoruz
⠀* Ayakları istenilen yüksekliğe ayarlayarak zemine ve duvara sabitleyin
⠀* Soğuk su bağlayın
⠀* Alçıpan ile bir niş kapatın, montaj kapağını bırakarak bitirin
⠀* Yıkama düğmesini takın
⠀*tuvalet taşını asın.
⠀Son olarak, asılı tuvaletlerin kurulum Türüne göre ayrıldığını belirtmek gerekir. Kurulum, kasenin yanı sıra tüm sıhhi tesisat armatürlerinin sabitlendiği bir yapıdır. İki tür benzer cihaz vardır: blok ve çerçeve.

Blok (videoda sunulmuştur) küçük boyutlu basit ve bütçe tasarımı, duvarda yapılan bir niş içine monte edilmiştir. Blok sisteminin ana dezavantajı, ince malzemeden yapılmış bölmelere ve duvarlara monte edilememesidir. Bu tür tasarımlar sadece sermaye örtüşmeleri ile uyumludur.
Çerçeve kurulumu daha karmaşık ve pahalı bir seçenektir. sıhhi tesisat Cihazının gerekli bileşenlerinin asıldığı çelik bir çerçevedir.

Çerçeve yapısı büyük boyutlara sahiptir ve odanın herhangi bir yerine monte edilebilir. Genellikle halka açık yerlerde ve alışveriş merkezlerinde umumi tuvaletlerde kullanılır, çünkü neredeyse 24 saat kullanım ve sistem yükü vardır.


 | 0090 553 872 0319