TADİLATINIZI YAPIN EVİNİZİN FİYATI ARTSIN

2020 yılında, bizim sahil bölgesinde gayrimenkul talebi sürekli artmaktadır, bu da iş olanağının  çok olacağı anlamına gelir. Satmayı planlıyorsanız bu iyi bir haber. Benzer işler arasında nasıl öne çıkılır ve anlaşmadan maksimum fayda elde edilir?

 Doğru onarım, tamamen yasal olarak ve büyük bir maliyet olmadan, konutunuzun piyasa değerini %20'ye kadar artırmanıza ve zayıf yönlerini düzeltmenize, potansiyel alıcılar için çekiciliği artırmanıza yardımcı olacaktır. Böyle bir tadilat ile bu kurallara uyulmalıdır:

 Her şeyden önce planlama. Ne yapmak istediğinizi, ne kadar hızlı, ne kadar para harcamak istediğinizi cevaplayın.

 Euroform'u seçin, çünkü dairedeki alanın daha verimli kullanılmasına izin verir, konforu arttırır.

 Odanın şeklini veya ölçülerini değiştirmek, bu önemli ölçüde onarım maliyeti ve süresini artırır. Bazen çok yaratıcı çözümler, aksine, konut çekiciliğini önemli ölçüde azaltabilir. En istenmeyen değişiklikler, taşıyıcı duvarların/bölümlerin (özellikle birinci katlarda) yıkımı ve «ıslak» alanların (mutfak, Tuvalet, Banyo) taşınmasıyla yeniden geliştirilmesidir.

  evrensel onarım için yumuşak renklerle dekore edilmiştir. Ve bu demektir ki, malzeme ve renk seçin, fazla moderinliğe bağlı kalmayın duvarlar, hatta hafif zemin lamine parke doğal renkler (ahşap) veya tek renkli fayans yumuşak tonları, dekoratif sıva parlak duvar odada başına bir tane.

 Her ustayı ayrı ayrı kontrol etmemek ve her birinin iyi niyetini ayrı ayrı ummak için tüm işleri yapacak evrensel bir şirket seçin. Daha sonra tek bir kontrol olacak ve bir usta diğerinin hatalarını düzeltmeyecek. Kimin hangi işten sorumlu olduğunu kendiniz anlamak zorunda değilsiniz.

 Markalı olmayan kaba malzemeler (parça, harç, çimento) satın alın, ince malzemelerin (fayans, lamine parke) analoglarını arayın. Fark görünüşte az fark edilir, ancak zaman zaman daha ucuzdur. Deneyimli bir usta size para için en uygun değeri olan malzemeleri seçmenize yardımcı olur veya çözünürlüğünüzde kendisi yapar.

 Bu arada, Didim'deki büyük deneyim sayesinde, fazla ödeme yapmadan müşteri için uygun fiyatlarla malzeme satın aldığımız doğrulanmış tedarikçilerimiz var. Bu, onarım maliyetini önemli ölçüde en aza indirmenize izin verir.

 Klasik formların alçıpan bir veya iki seviyeli tavan önemli ölçüde odanın çekiciliğini artıracak, tavan düzensizliklerini ortadan kaldıracak, aynı streç tavanlara veya yüksekliklerde büyük farklılıklar bulunan sıva hizalamasına kıyasla ucuzdur. Hesabımızın şeridinde, bu tür tavanların fotoğrafları vardır ve bunlarla ilgili makaleler de vardır.

 Priz ve anahtarların sayısını ve yerini önceden doğru bir şekilde hesaplarsanız, elektrikçiye önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

 Açık renklerde duvar boyama diğer duvar kaplamaları (duvar kagıdı, duvar panelleri, dekoratif duvar) ile karşılaştırıldığında en ekonomik, ayrıca görsel oda alanını artırır, duvarların küçük kusurları yumuşatır.

 fayanslar oldukça iyi ise, bunu değiştirmek yerine yen bir derz yapmak ve yeni bir görünüm elde edersiniz.

 Kapı ve pencereleri değiştirmeden vernik ve boya ile düzeltip kapı kolları ve kilitleri değiştirebilirsiniz

 Sıhhi tesisat malzemeleri (Tuvalet, Banyo), Mutfak mükemmel durumda olmalıdır. Muslukları gerektiği gibi ucuz ancak yeni sıhhi tesisat armatürleri ile değiştirin.

Evinizi satmadan önce fazla eşyaları boşaltın, böylece alıcı odanın dekorasyonunu özgürce değerlendirebilir. Tüm yüzeylerin faydalarını ve parlaklığını gösterebilmesi için kaliteli bir temizlik yapın.

 Onarım maliyetinin, konutun maliyetiyle orantılı olduğunu unutmayın, yani, sıradan bir orta sınıf evde pahalı elit onarımlar yapmayın ya da lüks konutlarda ekonomik, ucuz malzemeler ve analoglar kullanmayın. Potansiyel müşterileri korkutmak daha olasıdır.

 Bu tür onarımlar sadece konut maliyetini artırmak için değil, aynı zamanda genel olarak, oda 10 yıldan fazla bir süredir onarım yapılmadıysa, yüzeyler yıpranmış ve bozulmuştur.

 Sorularınız varsa yorumlarda veya doğrudan yazınız, yukarıda belirtilen makalelere veya fotoğraflara ilgi duyuyorsanız, ancak bunları yukarıda aramak için zaman yoksa, yazınız, size bir bağlantı göndereceğim.

 | 0090 553 872 0319